Kilpailukalenteri 2023-2024

 

  • SEURAATHAN KALENTERIA AHKERASTI
  • seura osallistuu alla oleviin kilpailuihin - jokaisesta kilpailusta lähetetään vielä erillinen sähköposti ennen ilmoittautumista

 

AJANKOHTAKILPAILULUISTELIJATVALMENTAJA
29.9.-1.10.2023

seniorit ja juniorit aloituskilpailu, Mikkeli

juniorit: Fanni, Elli

seniorit: Ella Ko

(ei omaa valmentajaa)

14.-15.10.2023

Mäntsälän seurakilpailu 2023, Mäntsälä

noviisit: Veera, Netta

juniorit LO: Elli, Varpu, Fanni

seniorit LO: Ella Ko, Ella Ku

Cessi

16.10.2023Tähtisarjojen aloituskilpailu, Mäntsälä

tintit: Venla, Siru, Sara, Pihla, Evelyn, Sienna (peruttu), Lumi

minit: Inna, Karoliina

taitajat: Aino

taitajat axel: Erin, Nelli, Karita

tähtidebytantit: Elina (peruttu), Emily

tähtinoviisit: Amanda, Elin

tähtijuniorit: Milla (peruttu), Petra, Sade

Ella & Siiri (aamupäivä)

Minja

(iltapäivä)

28.10.2023Tähtisarjojen valintakilpailu (Tähti Cup), Tuusula

tintit: Venla, Siru, Sara, Pihla, Evelyn, Lumi

minit: Inna, Karoliina

Ella & Siiri
3.-5.11.2023

seniorit, juniorit & noviisit 1. lohkokilpailu, Vaasa

noviisit: Veera, Netta, Lili

juniorit: Elli, Varpu (peruttu), Fanni

seniorit: Ella Ko, Ella Ku

Cessi
26.11.2023Hyvinkää Trophy, Hyvinkää

seniorit LO: Ella Ko, Ella Ku

juniorit LO: Elli, Varpu, Fanni

noviisit: Veera, Lili, Netta

Cessi
26.11.2023

Tähtisade, tähtisarjojen seurakilpailu, Kerava

tähtidebytantit: Emily, Elina

tähtinoviisit: Amanda, Elin

tähtijuniorit: Milla, Sade, Petra

Minja
2.12.2023Tähtisarjojen valintakilpailu (Tähti Cup), Hamina

taitajat axel: Karita, Nelli, Erin

tähtidebytantit: Emily, Elina

tähtinoviisit: Amanda, Elin (peruttu)

tähtijuniorit: Sade, Petra, Milla

Cessi
    
2024   
20.-21.1.2024

seniorit, juniorit ja noviisit 2. lohkokilpailu, Oulu

kisasivulle

noviisit: Veera, Netta, Lili

juniorit: Elli, Varpu, Fanni

seniorit: Ella Ko, Ella Ku

Cessi
20.-21.1.2024

Tähtisarjojen 2. valintakilpailu (Tähti Cup), Järvenpää

 

kisasivulle

tintit: Venla, Siru, Sara, Pihla, Evelyn, Lumi, Sienna, Lia

minit: Karoliina, Inna

taitajat: Aino, Saimi

taitajat axel: Karita, Nelli, Erin

tähtidebytantit: Emily, Elina

tähtinoviisit: Amanda, Elin

tähtijuniorit: Petra, Milla, Sade

Siiri ja Minja

2.-4.2.2024

Vihdin Taitoluistelijoiden Helmikilpailut, Kisakallio

 

kisasivulle

noviisit (ISU): Netta, Veera, Lili

tähtijuniorit (ISU): Milla, Petra, Sade

tähtinoviisit: Amanda, Elin

tähtidebytantit: Elina, Emily

taitajat axel: Karita, Nelli, Erin

taitajat: Aino, Saimi

minit: Inna, Karoliina

tintit: Lia, Sienna, Lumi, Pihla, Evelyn, Siru, Sara, Venla 

 

Cessi pe ja la, Janni sunnuntai
3.-4.2.2024

Hyvinkään seurakilpailu, Hyvinkää

kisasivulle

juniorit (LO+VO): Fanni, Elli

Cessi
2.-3.3.2024Akatemia Cup 2024, HTA, Helsinki

noviisit: Netta

juniorit (vain VO):* Varpu, Fanni

*muut kuin loppukilpailuihin osallistuvat

Cessi
8.-10.3.2024seniorit ja juniorit LOPPUKILPAILU & HOPEAFINAALI, Kouvola

juniorit: Elli

seniorit: Ella Ku, Ella Ko

Cessi
23.3.2024Tähticup FINAALI, Lohja

tintit: Sara, Siru, Evelyn (+ Pihla, Venla, Lumi, Sienna, Lia)

minit: (Karoliina, Inna)

taitajat: Aino (+Saimi)

taitajat axel: Nelli, Erin

tähtidebytantit: Emily, Elina

tähtinoviisit: Amanda (+Elin)

tähtijuniorit: Milla, Sade, Petra

Cessi
23.-24.3.2024noviisit KULTA- JA HOPEAFINAALI, Tampere

noviisit: Lili

Cessi/Janni?
5.-7.4.2024EASTER SKATE 2024, Riihimäki

tintit, minit (pe)

juniorit (la-su)

seniorit (la-su)

tähtijuniorit ISU-arviointi (la)

noviisit (su)

Cessi